Romanya Büyük, Uzun Soluklu Ulusal Finale Hazırlanıyor!

Melodifestivalen usülü Selectia Nationala!

Romen TVR kanalı geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada ülkelerini Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek kişiyi belirlemek için yeniden Selectia Nationala yarışmasıyla seçeceğini açıklamıştı. Kanal bugün Selectia Nationala 2018‘in detaylarını açıkladı. Buna göre Eurovision Romanya’yı birleştiriyor! sloganıyla yola çıkacak olan TVR kanalı ülkelerinin gelecek yıl bağımsızlığının 100. yılı olmasının sebebiyle Eurovision organizasyonu için özel gösteri düzenlemeyi hedefliyor. Selectia Nationala yarışması 6 gösteriden oluşacak, gösteri 6 farklı şehirde düzenlenecek.

Kasım ayında ön elemeler düzenlenecek olan kanal seçilen katılımcıları yarı finallere dağıtarak yarışmayı yapmayı hedefliyor. Yarışma Ocak ayında başlayıp Şubat ayında sona erecek.

TVR kanalının Genel yönetmeni Doina Gradea yaptığı açıklamada:

Eurovision şovlarını, ülkenin dört bir yanından izleyicilere, her yerde, Rumen için özel bir yılda – Büyük Birliğin Yüzüncü Yılına yakışır bir yarışma düzenlemek istiyoruz!.

Yarışmanın henüz yapılacağı şehirleri ve tarihleri belirlenmeyip, kulislerde Brasov, Craiova, Baia Mare ve Bükreş’te yapılacağı konuşuluyor.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*