İsrail’in The Next Star Eurovision 2018 Yarışması 30 Ekim’de Başlıyor!

Serüven başlasın!

2017 Yarışması’nın Finalinde İsrail’in oylarını sunan sunucu dramatik bir şekilde Eurovision’a “Elveda” demiş, eski IBA kanalı kapandığı için bu sözü söylemişti. Ardından açılan yeni kanal IPBC (KAN) EBU’ya üye olmadığı için Eurovision’dan mı çekilecek? soruları akıllara getirilmişti. Geçtiğimiz aylarda EBU’ya ön başvuruyu yapan IPBC kanalı hala resmî üye olmadığından yine katılmayacak? sorusu sorulmuştu. Ancak geçtiğimiz haftalarda IPBC (KAN) kanalı 2018 Eurovision’da yer alacaklarını açıklayarak, bütün fanları sevince boğmuştu.

IPBC kanalı bu yıl da düzenlenecek olan The Next Star yarışması’nın geçtiğimiz üç yıl da İsrail’in Eurovision temsilcisini belirlemişti, kanal bu geleneğin bu yıl da devam edeceğini açıkladı. böylece yarışma “The Next Star Eurovision 2018” adını almış oldu. Yarışma 30 Ekim tarihinde start verecek. Şubat sonu veya Mart başı sonlanacak. Böylece İsrail’i kimin temsil edeceğini öğrenmiş olacağız. Yarışma’nın formatında önemli değişiklik yok. geçtiğimiz yılların ayınısı.

Yarışmanın sunuculuğunu Assi Azar ve Rotem Sela üstlendi. Aynı zamanda jüri de olan ikili Harel Skkat, Keren Peles, Static & Ben El Tavori ve Assaf Amdursky‘e yardımcı olacak.

Yarışmanın sunucuları Assi Azar ve Rotem Sela 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın yapılacağı Lizbon, Altice Arena’ya giderek yarışma için bölümler hazırladı.

When in Portugal go to sleep 😴

A post shared by Rotem Sela (@rotemsela1) on

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*