San Marino 2018 Eurovision İle İlgili Kararını Salı Günü Verecek!

San Marino için Tamam mı? Devam mı?

San Marino kanalı SMtv’den yapılan açıklamada Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak 2018 Eurovision Şarkı Yarışması için kararlarını 17 Ekim 2017 tarihinde yani Salı günü İtalya’nın başkenti Roma’da yapılacak basın toplantısında karara bağlanacak. Toplantıya SMtv kanalı Genel Müdürü Davide Gasperoni,  SMtv kanalı Genel yayın yönetmeni Carlo Romeo ve San Marino Eurovision Delegasyon başkanı Alessandro Capicchioni de katılacak.

Kararın Lizbon’da yapılacak 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’na yeniden katılma yönünde alınacağı konuşuluyor. Basın toplantısı Sala della Stampa Estera, Roma’da TSİ 17.00’da başlayacak.

San Marino Genel Yayın yönetmeni Carlo Romeo 2017 yarışması’nın finalinin ertesi gününde yaptığı açıklamada Küçük ülkelerin artık yarışmada yeri olmadığını belirterek çekilme sinyalleri vermişti.

San Marino küçük ülke olarak yarışmaya tek devam eden ülke konumunda. Daha önce Yarı finalli sistemde Monako 2006 yılında katılmış, Andorra ise 2009 yılında katılmıştı. Lüksemburg ise en son 1993 yılında katılmıştı.

San Marino 2017 yarışması’nda 4. kez katılan Valentina Monetta ve Jimmie Wilson ile katılmış, yarışmanın yarı finalinde sonuncu olmuştu.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*