X Factor UK’de Yine Eurovision Rüzgarı!

Bu yıl İngiltere’nin X Factor yarışmasında tam iki Eurovision sanatçısı yer alıyor!

Geçen yıl Finlandiyalı Saara Aalto’nun yarışmada ikinci olmasıyla beraber bu yıl X Factor’e yabancıların ilgisi yüksekti. Saara her ne kadar Eurovision sanatçısı olmasa da (Biz yine de öyle kabul edelim) bu yıl X Factor’de 2 sürpriz isim yer alıyor!

Bu isimlerden ilki Slavko. 2017 Eurovision’da “cringe” bir performans ile sahne alan Slavko, kariyerini bir basamak öteye taşımak için UK X Factor’e katılmış. Jüriler de beğenmiş olacak ki Slavko’yu “6 Chair Challenge” turunda izleyebileceğiz.

X Factor’de yarışan diğer Eurovision yıldızı ise “O kimdi ya?” diye tepki verdiğimiz Jon Lilygreen. Jon 2010 yılında Kıbrıs’ı “Life Looks Better In Spring” ile temsil etmiş, 21. olmuştu. Ayrıca Galler vatandaşı olan ve 2010 yılındaki tarzından eser kalmayan Lilygreen de Slavko ile üst tura yükselen diğer isim oldu.

Üstelik bu iki ismi de Nicole Scherzinger’ın takımında izliyor olacağız. 

Ne dersiniz, Jon ve Slavko belki birbirlerinden haberdar olup X Factor sahnesinde Eurovision şarkısı söylerler mi?

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*