Son Dakika: Salvador Sobral Hastaneye Kaldırıldı

Eurovision Şarkı Yarışması’nı 2017 yılında büyük bir zaferle kazanan Salvador Sobral, büyük sağlık sorunları sebebiyle geçtiğimiz saatlerde hastaneye kaldırıldı.

Lizbon Santa Cruz hastanesinde Salvador Sobral’ın hastaneye kaldırılmasıyla ilgili haberler şimdi Avrupa ve dünyada yayılmaya başladı. 62. Eurovision Şarkı Yarışmasının galibi yakın zamanda, ciddi sağlık probleminin üstesinden gelmek amacıyla planlanan tüm konserlerini ve performanslarını iptal etmek zorunda kalmış, daha sonrasında ise sağlık sorunları çözülene kadar müzik kariyerini noktaladığını söylemişti.
Portekiz basınında çıkan haberlere göre, kalbi şimdi çok zayıf olduğu bildirilen Salvador’un kalp nakli operasyonuna girmesi kesinlikle gerekli. Ayrıca, uyumlu bir greftin henüz bulunmadığı belirtildiğinden, şarkıcı şu anda rahatsız edici bir bekleme süreciyle karşı karşıya. Doktorlar bu nakil gerçekleşmediği müddetçe hastaneden ayrılamayacağını belirtiyor. Hastane içinde, şarkıcının, sağ taraf grefti gelene kadar kalp fonksiyonlarını stabilize etmeye yardımcı olması için tıbbi cihazlara bağlı olduğu bildirildi.

Salvador, 8 Eylül’de hastaneye kaldırılmadan önce hayranları için elveda konser vermiş ve zafer şarkısı Amor Pelos Dois’in yazarı Luisa Sobral ile gözyaşları içinde söylemişti.

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*