Melodifestivalen: Bu Yazı Kimler Stüdyoda Geçirdi?

Melodifestivalen 2018 için şarkı gönderme süreci başladı. Tarihlerin açıklanmasına günler kala hangi İsveçli sanatçı stüdyoda yeni şarkı üzerine çalıştı?  

Molly Pettersson Hammar 

2015 I’ll Be Fine ile Melodifestivalen uygulamasının kurbanı olan Hammar, 2016’da “Hunger” ile dönmüş, finali görememişti.  Molly “2017 yazında müthiş bir şarkı ile dönüyorum” dedikten sonra ortadan kayboldu. Belki de bu şarkı 2018 Melodifestivalen’e saklanıyor…

 Mahan Moin

2014 Melodifestivalen’de “Aleo” isimli şarkısıyla yarı finalde elenen İran asıllı Mahan Moin, Instagram üzerinden paylaştığı fotoğrafta #eurovision etiketini kullanarak stüdyoda olduğunu belirtti. 

SaRaha

“Kizunguzungu” ile 2016’da İsveç’i sallayan Saraha, bu yaz stüdyodaydı. 

Eric Saade

Üç kez Melodifestivalen’e katılan Eric Saade, “asla katılmam” dedikten sonra tekrar katılmıştı. Son katılımından sonra bir kez daha Melodifestivalen’i düşünmediğini belirten Eric Saade de stüdyoda olan isimler arasında.

Back where I belong #anotherweek

A post shared by Eric Saade (@ericsaadeofficial) on

Anna Bergendahl

İsveç tarihinin en kötü sonucunu alan Anna Bergendahl da stüdyoda….

ISA

“Dönse kazanır!” dediğinizi duyar gibiyiz… 2015’te Taylor Swift’imsi “Don’t Stop” ile finalde yarışan, 2016’da ise “I Will Wait” ile efsane performanslar arasına giren ISA, yeni bir müzik üzerinde çalışıyor..

All day. All night.

A post shared by ISA® (@isaofficialmusic) on

Maja “Amaya” Keuc

2011 yılında Eurovision’da yarışan, daha önce Melodifestivalen’de Slovenya’nın oylarını sunan, son olarak geçen sene Slovenya ulusal finalinden son anda çekilen Maja Keuc (ya da yeni adıyla Amaya) stüdyodaydı.

Danny Saucedo

2009’da EMD grubuyla yarışan, 2011’de In The Club ile ikinci olan, 2012’de ise zaferi Loreen’e kaptıran Saucedo, Instagram story’si üzerinden stüdyoda olduğunu belirtti. Kim bilir, belki de kendisi döner ve en sonunda ödülü alır..

 

Sizce bu isimler arasından kimleri 2018 Melfest sahnesinde göreceğiz? 

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*