Ukrayna Şakacıyı Affetmedi

Vitalii Sediuk’u hatırlıyor musun? Kesinlikle geçen Mayıs ayında Jamala’nın performansı sırasında onu ve onun ilginç sahne istilasını kimse unutmadı. Onu adeta ağırlaştırılmış performans cinayetinden dolayı suçladıktan sonra, Kiev Merkez Mahkemesinden para cezası verildi.

13 Mayıs tarihinde, Jamala’nın performansı sırasında 2017 yarışmasının finalinde “I Believe in U” performansı icra edilirken Ukraynalı muzip Vitalii Sediuk sahneye atladı ve güvenliği atlatmayı başararak poposunu tüm dünyaya gösterme şansı elde etti. Bu olaydan sonra yetkililer bu yaramazı 72 saat boyunca gözaltında tuttu.

Ceza

Olaydan 3 ay sonra, Kiev Dniprovskiy Bölge Mahkemesi 8,500Hr (eşdeğer yaklaşık. € 284) ile cezayı ödemesine karar verdi. Oysaki mahkeme. hapis cezası verilmesi gerektiğine inanıyordu.

Nadia Maksymets, Kiev Savcılığı sözcüsü Kiev merkezli Interfax-Ukrayna haber ajansına verdiği demeçte şöyle söyledi:

“Mahkemebu holiganluk suçu sonucunda bu cezayı uygun gördü. Vergileriyle birlikte bu cezayı da ödeyecek.”

Yarışma tarihinde Sediuk’un sahne istilası tek değildi. 2010 yılında, Jimmy Jump İspanya’nın performansı sırasında sahneye işgal etti ve mekanın güvenlik tarafından çıkarılmadan önce koreografiye katıldı. İstilacı benzer şekilde 15.000 NOK ceza ile cezalandırıldı.

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*