Sobral’ın Skandal Açıklamaları Portekiz’i İkiye Böldü

Bu ayın başlarında yaptığı duyuruyla Salvador Sobral, CD satış gelirlerini 60’tan fazla kişiyi öldüren travmatik yangınlara maruz kalan ve Portekiz’i ulusal yasa iten Pedrógão Grande yangınındaki mağdurlara bağışladı. Salı günü Salvador Sobral, Lizbon’un MEO Arena’sındaki “Juntos Por Todos” (Herkes İçin Birlikte) hayır konserinin başını çekerek istikrarsız bölgeye yardım etmeye devam etti.
Gösteri dünyasından önemli caz yıldızı 25 sanatçıyı içeren ve Pedrógão Grande halkı için 1.15 milyon avronun üzerinde para kazanan organizasyonu Salvador Sobral kapatma şerefine sahip oldu. Mayıs ayında Eurovision’u kazanmasına yardım ettiğine inandığı idolü Joni Mitchell’in “A Case For You” adlı şarkısını mükemmel bir şekilde seslendirdi. Daha sonra “Amar pelos dois” şarkısını binlerle seslendirdi.

14.000 canlı seyirci içeren salonda, alkışlar gürültülü ve coşkulu bir halde patladı – Salvador bu konuda oldukça büyük bir skandala sebep olacak bir yanıt verdi ve salondaki herkesi şaşkına çevirdi.

“Yaptığım her şeyi alkışlayacağınızı düşünüyorum” dedi. “O*ursam ne yapacaksınız acaba, kesin alkışlarsınız görmek istiyorum.”

Salonda önce ne dediği anlaşılmayan Salvador Sobral’ın bu açıklamasını alkışlayanlar oldu. Ancak bazı kişiler Sobral’ı protesto etmek amaçlı ıslıklarla onu susturmaya çalıştı. Tüm bunlar esnasında arenada gergin ve soğuk anlar yaşandı.

Sosyal medya özellikle ikiye bölündü. Bazı kullanıcılar Salvador’un ilginç ve sevimli kişiliğinin bir uzantısı olarak bu yorumu görürken, bazıları ise böylesine ciddi bir olay sırasında sözlerini “hoş olmayan ve tamamen gereksiz” olarak nitelendirdi.

Çarşamba günü, Bohem sanatçı  yorumları nedeniyle kamuoyundan özür diledi.

Facebook’ta yazdığı konuşmada şunları söyledi:

“Ben düşünmeden önce her zaman iki defa konuşurum. Kusura bakmayın. Benim bu özelliğimin iyi bir parçası var ve aynı zamanda kötü bir parçası var. Dün maalesef uygun olmadığımın farkındayım. Umarım bu talihsiz konuşma, birlikte yaşadığımız adımları unutmamızı sağlamaz, şu anda acı çeken kişilere yardımcı olan müzisyenlerden, bunların hepsinin ortasındaki insanlardan konuşmak önemlidir. Birini rahatsız ettiysem özür dilerim, özür dilerim. Benim niyetim bu değildi. Asla kötü bir amacım olmadı. “

Twitter, bu konuşmaların ardından Salvador Sobral’ı iki gündür trend topic olarak listeliyor. Sanatçının bu ilginç tavrı ayrıca pek çok kişi tarafından alay ve eleştri konusu oldu.

 

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*