EBU’dan Ukrayna’ya Rekor Ceza: “Kandırıldık!”

Avrupa Yayın Birliği, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın Kiev’deki Eurovision şarkı yarışmasının düzenlenmesinde ciddi gecikmelere sebep olduğu, taahütlerini yerine getiremediği ve EBU ile Rus sanatçı Yuliya Samoylova’nın katılımıyla ilgili işbirliği eksikliğine bağlı olarak büyük bir cezaya çarptırılacağını söyledi. Reuters, ajanslarında bunu son dakika olarak duyurdu.
EBU, yaptığı açıklamada “Bunun sonucunda yaşananların dikkati yarışmadan uzaklaştırdığını ve Eurovision Şarkı Yarışmasının marka itibarının tehlikeye girdiğini” belirtti.

“Dolayısıyla, yarışma yönetim komitesi UA: PBC’nin (Ukrayna devlet yayın kuruluşu) rekabet kurallarına uygun olarak ciddi bir para cezası alması gerekiyor. Ukrayna, bize yapacağım dediği çoğu şeyi yapmayarak bizi kandırdı. Zamanı iyi kullanamadı, sürekli sorunlar yarattı”

Ukrayna’nın ne kadar ödemek zorunda kalacağını söylemeyen yetkililer, bunun emsal bir ceza olacağını ima etti. Öte yandan tüm bu yaşananlar, geçtiğimiz aylarda EBU başkanı tarafından yapılan “her şey yolunda, Ukrayna harikaydı” açıklamalarının tam zıttı olduğunu gösteriyor.

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*