Eurovision 2017 Sonrasını Değerlendiriyoruz: Baltıklar

Son yıllarda Letonya ve Litvanya en iyi 10 sonucunu elde etti. Bunun yanında Estonya, Eurovision Şarkı Yarışmasının finaline sıklıkla konuk oluyor. Ancak 2017’de bu ülkelerin hiçbiri Cumartesi günü Kiev’deki büyük final gösterisi için kendine yer bulunamadı. En büyük sürpriz Estonya’dandı. Finalde Koit Toome ve Laura, halk tarafından finale layık görülürken jüri onların arasında hissettiği uyumsuzluğu verdiği düşük puanlarla cezalandırdı.Evet, jüri şovundaki performansları oldukça kötüydü, ancak onları bu kadar düşürmek biraz acımazsızca görünüyor.

Litvanya’nın ‘Rain of Revolution’ şarkısı, başından beri bir kargaşaydı ve zaten final için yeterli için bir yarışmacı olmamıştı. Letonya’nın temsilcisi ise Triana Park’tı, ancak renkli performans jüri tarafından ya da televizyon izleyicisi tarafından hiç anlaşılamadı ve yarı finalde son sırada yer aldı.
Koit Toome ve Laura için hayal kırıklığı çok büyüktü. Sonucu elde ettikten sonra ilk açıklama Toome’den geldi,

“Biz bu yolda beraber yürüdük,halkın omuzuna bir el koymaya çalıştık ve elimizden geleni yaptığımızı düşündük. Bu hikayenin halka bir mesaj olduğunu düşünüyorum, bu da en önemli şeydi. “

Koit Toome, genç bir sanatçının Eesti Laul 2018 hazırlıklarını başlatan Estonya için sahne almanın zamanının geldiğini düşünüyor.
Letonya’da Triana Park çok sert bir düşüşle eve döndü. İlk yarı finalde sonuncu gelerek başarısız olduktan sonra onları havaalanında birkaç akrabalarından başka kimse karşılamadı.

LTV yayın kuruluşu, Eurovision şarkısını seçmek için yaptığı Supernova’ya yeniden devam etmekte kararlı gibi duruyor. LRT Litvanya ise Eurovizijos maraton formatına sadık kalıp kalmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Şaşırtıcı bir şekilde, çoğu başarısız sanatçı, sonuçlarının ardından yarışma hakkında genellikle olumsuz konuşmasına rağmen bunu yapmayan bir isim de vardı. Fusedmarc grubu Eurovision hakkında hevesli konuştu. “Bizi tekrar katılmaya davet eden bir şarkı alırsak, kesinlikle yapacağız”

 

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*