Alex Florea: “Portekiz ‘Fake’ Hikaye İle Kazandı, Her Şey Yapmacıktı!”

Eurovision’da Salvador Sobral draması sona ermiyor! 

Geçtiğimiz günlerde Robin Bengtsson’un Salvador Sobral’ın zafer konuşmasını eleştirdikten sonra bu kez Romanya’nın Eurovision temsilcileri açıklama yaptı.

“Yodel It!” şarkısıyla yedinci olan Alex ve Ilinca ikilisi, Romanya’da bir sabah programına konuk oldu. Salvador’un şarkısını sevdiğini söyleyen Alex, “Salvador hastalığını kullandı” açıklamasını yaptı.

Kazanmak için pazarlamayı kullandılar. Salvador’un hikayesi işe yaradı ve insanlar inandı. Benim açımdan Salvador’un kalp problemi yok, kafasında problem var. Herkes İtalya’nın kazanacağını düşünüyordu ama en gizemli olan Portekiz’di. Hiç röportaj vermedi, hiç fotoğraf çekilmedi. Bulgaristan’ın temsilcisinin de görme problemi var, ama bunu hiç kullanmadılar. Portekiz ekibi Kiev’de çok iyi rol oynadı. Şarkı çok iyi, ama yapmacık dramalar yüzünden eleştiriyorum. ‘Fake’ hikaye ile insanları kandırmak doğru değil. Kazanmak istiyorsanız sesinizi, şovunuzu, profesyonelliğinizi kullanın. Sağlık probleminizi değil. 

Alex’in sert açıklamalarından sonra Ilinca ise Portekiz’in sahnede sanat yaptığını, kazanmayı hak ettiğini belirtti.

Portekiz sahnede sanat yaptı ve kazanmayı sonuna kadar hak etti. Ermenistan’ın temsilcisini daha iyi sıralamada görmek isterdim. Moldova çok iyiydi, Bulgaristan da öyle. Hırvatistan’ı da sevmiştim. Portekiz kazandığı için mutluyum.

Alex Florea’nın bu açıklamalarından sonra Romanyalı fanlar, Alex’in Salvador’dan özür dilemesi gerektiğini belirttiler. 

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*