Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Birleşik Krallık!

Dün Portekiz ile değerlendirdiğimiz geri sayıma bugün Birleşik Krallık ile devam ediyoruz. Yarışmanın 1. Yarı finaline 7 gün kaldı!

Birleşik Krallık yarışmaya ilk kez 1957 yılında katılmaya başlamıştır. En iyi derecelerini 1967, 1969, 1976, 1981 ve 1997 yılları olmak üzere 5 kez kazanmıştır. En kötü derecesini 2003, 2008 ve 2010 yıllarında sonuncu olarak almıştır. Birleşik Krallık sadece 1958 yılında yarışmaya katılmamıştır.

Birleşik Krallık bu yıl da Ulusal Final yöntemi ile temsilcisini seçmiş, yarışmada “Never Give Up On You” adlı şarkıyla Lucie Jones temsil edecek.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarna:

Onur: Ulusal Finalden beri severek dinlediğim şarkılar arasında. Revamp versiyon ile daha güçlendiğini düşünüyorum.

Puan: 9/10

Gökhan: Şarkının ilk versiyonunu pek sevememiştim. Hatta ilk açıklanan şarkılardan olunca son sıramda yer alıyordu. Ancak diğer balladlar arasından sıyrılıyor. Birleşik Krallık iyi bir sahne ile 10 – 15. sıralarda yer alabilir.

puan: 7/10

Ödül: Birleşik Krallık bu şarkıyı ilk açıkladığında altyapısı o kadar eksikti ki (hatta yoktu) tek düze ve uykumu getiren bir şarkı olduğunu düşünüyordum. Lakin sonradan düzenleme (revamp) sayesinde bu şarkı çok daha duygu yüklü ve etkileyici bir hale dönüştü. Lucie Jones’un sesi ve canlı performansı mükemmele yakın. Geriye bir tek sahneleme ve Britanya’nın Brexit’ten gelen negatif etkisini yenmek kalıyor. Bu ikisinde de başarılı olursa iyi bir derece alabilir. Gerçi, 2014’te pek çok kesimde favori olan Molly de son çeyrekte yer almaktan kurtulamamıştı. Ben finalde yine bu makus talihlerini yenemeyeceklerini ve 15-20’li sıralarda (hatta belki daha geri) yer alacaklarını düşünüyorum. Hak ettikleri sıra ise ilk 10

puan: 8/10

Rana: Son yapılan değişikliklerle şarkı güçlendirildi,çok daha iyi hâle getirildi. Ülke Birleşik Krallık olduğu için asla derece bekleyemiyoruz ama yılın güzel şarkılarından.

puan: 6/10

Gencay: Nedensizce sevdiğim bu şarkı da favorilerimden, evet. Revamp yapılmadan önce de favorimdi, sonra da… Birleşik Krallık 2009’dan bu yana en iyi derecesini bu yıl alabilir bence. Alamazsa da artık kendilerine gelsinler.

puan: 9/10

Ulaş: Birleşik Krallık, Fransa’ya ŞARKI NASIL DÜZENLENİR eğitimi vermeli. Pek güzel.

puan: 9/10

Mustafa: Son versiyonu sayesinde sevdim şarkıyı. Lucie’nin sesi çok güzel ama klasik bir ballad olduğu için kendini belli edemeyecektir.

puan: 5/10

Oğuzhan: “Never Give Up On You” yu ilk dinleyişim Emmelie de Forest etkisiyle olmuştu. Stüdyo kaydı çok büyük bir iddia vaat etmese de sonrasında Lucie’nin kusursuz performansıyla gözümden devleşmeyi başardı. Kazandığı günden bu yana sıkılmadan büyük bir şevkle dinlediğim şarkılardan biri. Yeni versiyonu, şarkıda sevdiğim sadeliği bozdu ancak Eurovision kitlesinde daha fazla değer kazandı. Bu yönüyle Birleşik Krallık’ı 20’li derecelerden kurtaracak gibi duruyor. Bana kalırsa 2009’daki Jade Ewen benzeri bir derece almalı ancak sonucu 13 Mayıs gecesi görebileceğiz.

puan: 10/10

ORTALAMA: 7,87

Birleşik Krallık bahislerde 19. sırada.

Önceki değerlendirdiğimiz ülkelere göz atmak için: buradan bakabilirsiniz

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*