Çekya: “Bana Sakın Kazanma Dediler”

“Martina, sakın yarışmayı kazanayım deme, henüz ev sahipliği yapmaya hazır değiliz” Bu sözler, Martina’nın iddiasına göre Çek Televizyonu’nun bir numaralı yöneticisine ait.

Bugün provaların ikinci günü Kiev Ukrayna Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. İlk yarı finalde yarışacak dokuz ülke, bugün Çek Cumhuriyeti’nden Martina Barta da dahil olmak üzere sahneye çıktı. Provadan sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çek televizyon direktörünün talimat verdiğini söyleyen Barta, Eurovision’u kazanmaması gerektiğinden bahsedildiğini çünkü bunu karşılayamayacaklarının konuşduğunu dile getirdi.

Martina, provasını yaptıktan sonra yaptığı röportajda Çek televizyonunun direktörünün “Martina, kazanmaman gerekiyor, henüz ev sahipliği yapmaya hazır değiliz” dediğini belirtiyor ve Çek Yönetici’ye verdiği cevabı bizimle paylaşıyor: “Yok yok, baya hazırız bence. Hatta eminim ki 2018 yılında Eurovision Prag’a çok yakışacak ”

ESC Xtra ile yapılan röportajda Martina, Çek televizyon izleyicisinin Eurovision’la pek ilgilenmediğini de belirtti. İkinci anavatanı Almanya’nın aksine, ülkede hayranlar iyice azaldı ve çoğu insan bu yarışmayı bir zaman kaybı olarak görüyor.

Bu itirafın üzerine Çek Televizyonu’ndan Martina’yı şoke eden bir açıklama geldi.
Martina Barta’nın bu yıl Kiev’de Çek Cumhuriyeti’ni temsil etmesi konusunda karar alındığını belirten televizyon yöneticileri, Martina Barta’nın ilk seçenekleri olmadığını ve onu seçmekten başka çareleri kalmadığını söyledi. České televize’den Jan Potměšil, şarkıcı Dasha’nın yayıncının ilk tercihi olduğunu ancak ekibinin bu konuda onunla aynı fikirde olmadığından dolayı bu kararı aldıklarını açıkladı.

“Başlangıçta Dasha ile ilgilendik. Ama Martin Kumžak onun bizi temsil etmesine izin vermedi ve bunun yerine bize Martina’yı tanıttı. Başlangıçta onun kim olduğunu sorguladım, çünkü onu hiç tanımıyordum. YouTube’daki performanslarını gördükten sonra kesinlikle heyecanlandım. Martina’yı aradım ve parçayı bir demo sürümü kaydetmek için onu Çek televizyon stüdyolarına davet ettim. Şarkıyı yaklaşık beş şarkıcıyla denedik, ancak Martina Barta  kişiliği ve sesi ile bizi büyüledi. Yazar Anglikan Kyler Niko ile konuştuktan sonra, onun bizim için doğru olduğuna karar verdik “

Çek televizyonunun kendisini neden tanımadığın ve neden ülkede tanınmadığını anlatan Martina şunları söyledi

“Çek Cumhuriyeti’nde iyi bilinen biri olmadığımın farkındayım, bunun nedenlerinden biri de, Berlin’de okumam ve orada yaşamış olmam. Son zamanlarda şehirdeki Caz ​​Enstitüsü’nde eğitimimi başarıyla tamamladım. Fakat şimdi  Almanya’dan ayrılmış olmasına rağmen – hala Berlin’de çok zaman harcıyorum ve Prag’da pek vakit geçiremiyorum. “

Bakalım Martina Barta, yarışmayı kazanarak TV kanalını zor duruma düşürecek mi?

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*