Yuliya Samoylova Eurovision Gecesi Kırım’da Konser Verecek

Eurovision Şarkı Yarışması 2017’de yarışmaktan men edilen Rus şarkıcı Yulia Samoilova, ilk yarı-finalin başladığı tarih olan 9 Mayıs’ta Kırım’da sahne alacağını açıkladı.

TASS, şarkıcının yerel yetkililer tarafından Kırım Limanı Kentindeki Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Sevastopol’da gösteri yapması için davet edildiğini bildirdi. Şehrin yerel bir yetkilisi olan Vyacheslav Gladkov, şarkıcının, Kiev, Ukrayna’da gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışmasının ilk yarı finali olan gecede Kırım’da gösteri yapmasının sembolik olacağını söyledi. Yulia, konserin Kırım’da gerçekleşeceğini açıkça doğruladı.

Yulia Samoilova’nın Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından üç yıl boyunca Ukrayna’ya girmesi yasaklandı. Yulia, 2015 yılında Kırım’a gittiğini ve Ukrayna’nın resmi bir sınır girişini kullanmadığını açıkladıktan sonra Ukrayna’lı yetkililerce yasaklanmıştı.

Kanal Bir ve Rusya-1, Yulia Samoilova’nın Rusya’yı Eurovision Şarkı Yarışması 2018’de temsil edeceğini belirtti. Avrupa Yayın Birliği, Rusya’nın önümüzdeki yıl yapılacak yarışmada rekabet edebilecek olup olmadığı konusundaki görüşünü bu yılki yarışmanın ardından bildirecek.

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*