Provalarda 1. Gün: İlk Provalar Tamamlanıyor

Kiev’de ilk provalar bugün başladı. 1. Yarı Finalden ilk 9 ülkenin gerçekleştirdiği provalardan notlar şöyle;

 

1- İsveç

Robin Bengtsson’un sahnesinde her şey Melodifestivalen ile aynı. Yalnızca dansçıları değişti. LED olarak daha hareketli animasyonlar eklendi. Vokal olarak sorun görünmüyor.

2- Gürcistan

Tamara sahnede yalnız. Sahneye kırmızı renkler hakim. Tamara’nın kırmızı pelerini var ve daha sonra çıkarıyor. Duman ve ateş kullanılmış. Vokaller yine kusursuz. 

3- Arnavutluk 

LED olarak klipteki animasyonlar kullanılmış. Sahnede Lindita’nın back vokalistleri de var. Yarı finalin en iyi vokali olabilir. Arnavutluk’un Eurovision’daki en iyi sahnelerinden biri. Kamera açılarında düzenleme yapılması gerek.

4- Avustralya 

Isaiah’ın vokalleri çok iyi. Arkaplanda kendi yüzü çıkıyor ve kayboluyor. Beyaz ve mavi ve kırmızı ışıklar yoğun renkte. Sahnede dönen bir nesne var ve Isaiah küçük adımlarla onun üzerine yürüyor. 

5- Belçika

Blanche’dan beklenmeyen performans… Blanche sahnede yine tedirgin görünüyor. Vokal olarak çok sorun var. Blanche sahnede yalnız, birkaç kol hareketi yapıyor. Performans bu haliyle büyük bir hayal kırıklığı gibi duruyor. 

6- Karadağ

Arkaplanda Slavko ve klibindeki dans hareketleri var. Slavko sahnede yalnız. Sahne çok hareketli ve kamera Slavko’nun saçındaki kuyruğa odaklı. Final için yeterli olabilir! 

7- Finlandiya

Sahne UMK ile aynı hazırlanmış. Yalnızca LED’ler biraz daha kuvvetli. Geri kalan her şey aynı. Yeni kamera açıları ile şarkı daha da mistik ve karamsar duruyor. Günün en iyilerinden biri kesinlikle Finlandiya.

8- Azerbaycan

Sahnede bir kutu, merdiven, merdivenin üstünde de at kafalı bir adam var. Eurovision’un en ilginç sahnelerinden biri. Back vokalistler daha sonra kutuyu açıyor ve sahne öyle devam ediyor. Sahneye koyu renkler hakim. Vokal olarak sorunsuz. 

9- Portekiz

Günün son provası Portekiz’den. Salvador’un kardeşi Luisa provayı küçük sahnede gerçekleştirdi. Arkaplanda bir orman var. Kamera çok yavaş hareket ediyor ve performans böyle devam ediyor. Provayı Salvador gerçekleştirmediği için vokal için yorum yapılamıyor.

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*