Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Macaristan!

Dün İsviçre ile değerlendirdiğimiz geri sayıma bugün Macaristan ile devam ediyoruz. Yarışmanın 1. Yarı finaline 12 gün kaldı!

Macaristan yarışmaya ilk kez 1994 yılında katılmaya başlamıştır. En iyi derecesini ilk katıldığı yıl olan 1994 yılında 4. olarak almıştır. En kötü derecesini ise 2008 yılının yarı finalinde 19. olarak almıştır. 1999 ve 2004 yılları arası, 2006 ve 2010 yıllarında yarışmadan uzak kalan Macaristan 2 kez finale çıkamamıştır.

Macaristan bu yıl temsilcisini yine 2011 yılından bu yana seçtiği A Dal adlı Ulusal Final ile seçmiştir. Ülkelerini “Origo” adlı şarkıyla Joci Papai temsil edecektir.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına:

Onur: Macaristan da bu yıl sonradan gerçekten sevdiğim ülkeler kervanından. İlk açıklandığında bunlar dalga mı geçiyor? yorumunda bulunmuştum. Sözlerimi geri alıyorum. Macaristan bu yıl da finalde olacağını düşünüyorum. 15. falan olur.

puan: 8/10

Gökhan: Etno – pop seven biri olarak bu şarkıya katlanamadığımı itiraf ediyorum. Özellikle şarkıdaki rap kısmı çok itici geliyor. Şarkı iyi sahnelenirse ve performans iyi olursa düşüncelerim değişebilir. İstemesem de Macaristan’ın ilk 10’a yakın bir sırada bitireceğini düşünüyorum.

puan: 3/10

Rana: Öncelikle müzik gerçekten muhteşem, Joci’nin yorumu ve dil gerçekten oldukça etkileyici. Eurovision in Concert’te de ilgi gördüğü söylenmişti. Bu yılın “dark horse” tabirine en çok uyan şarkısının Origo olduğunu düşünüyorum. Umarım Macaristan güzel bir sonuç alır.

puan: 7/10

Ödül: Başlarda çok eleştirilse de şarkının farklı bir tınısı var ve kemanlı güzel bir şova çok açık. Eğer şov yönünü kullanırsa finale çıkmamaları için bir neden yok. Ancak finalde çok yüksek bir sıra değil de 15-20 arası bir derece beklemek daha doğru olacaktır

puan: 6/10

Gencay: Büyük bir kesimin aksine rap kısmının şarkıya farklı bir hava kattığını düşünüyorum. Şarkı farklı ve iyi. Bu sene yarışan ve İngilizce olmayan tek tük şarkıdan biri ve bunun da ekmeğini yiyecektir. Sonucunu da gerçekten çok merak ediyorum. Sevdiğim bir şarkı ancak üst sıralar için çok da destekleyeceğimi sanmıyorum.

puan: 7/10

Ulaş:  Hepimiz bu şarkının sonucunu merak edeceğiz bence! Oldukça özgün, üstüne üstlük çekici de.

puan: 7/10

Oğuzhan: Yılın en farklı seçimlerinde biri! Duygu dolu, farklı tarzların kusursuz bir biçimde harmanlandığı akılda kalıcı bir şarkı. Bahislerde, anketlerde her ne kadar üst sıralarda görünmese de final gecesi kesinlikle yapacağı sürpriz çıkışla izleyenleri şaşırtacaktır.

puan: 9/10

Mustafa: Etnik bir şeyle denemeye çalışmışlar ama olmamış. Rap kısmını çıkarsalar daha iyi olabilirdi. Benim için kötü bir şarkı.

puan: 2/10

ORTALAMA: 6,12

Önceki değerlendirdiğimiz ülkelere göz atmak için: buradan bakabilirsiniz

 

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*