13 maddede ”Neden bu seneki Eurovision’u izlemeliyim?”

Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması, çoğu izleyici tarafından şimdiden oldukça monoton ve sakin olarak yorumlanıyor. Son yılların belki de en heyecansız Eurovision Şarkı Yarışması’nı izleyeceğimizi düşünenler de var, bu yılın en heyecanlı yıl olabileceğini savunanlar da. Ben taraf tutmuyorum ancak size bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması hakkında heyecanlanmanız için birkaç neden söyleyeceğim çünkü bu nedenler sıra dışı ve komik.

1 – Lindita’nın 25 saniye boyunca yüksek notada şarkı söylemesine tanıklık edeceğiz. Yanlış yazmadım değil mi? Evet, 25 saniyeymiş. Whoa…

2 – Eğer yalnız bir insansanız ve hep yalnız kalacaksanız sakın üzülmeyin. Jana Burčeska size tek başınıza nasıl dans edebileceğinizi gösterecek.

3 – Bu en önemlisi. Ilinca, şarkısında yodel yapacak. Bu ilk dinleyişte komik gelebilir fakat farklı olacağını garanti edebilirim. Bu kızın bu konuda büyük bir yeteneği var.

4 – Muhtemelen dünyanın en mutlu insanını göreceksiniz.

5 – Robin Bengtsson ve 4 erkek dansçı ile gerçekleştireceği karizmatik şovu sizi 3 dakika boyunca ekrana bağlayabilir.

6 – Gerçekten Valentina Monetta’nın olmadığı bir Eurovision’u mu hayal ediyordunuz? Valentina Monetta bu sene dördüncü kez Eurovision sahnesinde yer alacak.

7 – Koit Toome ve Laura gerçekten Verona’da kaybolmuş olacaklar ki Eurovision için yapılan herhangi bir etkinliğe bile katılabilmiş değiller. Umarım zamanında bulunup Kiev’e gelebilirler, haftaya provaları başlıyor.

8 – Norma John grubunun piyanisti, piyano solosu ile muhtemelen kulaklarınızdaki pası silecek.

9 – Sahnedeki hareketleri ve yaptığı mimikler ile herkesi etkilemeyi başaran Portekiz’in tatlı temsilcisi Salvador Sobral.

10 – Büyük bir at kuyruğu olan bir adam göreceksiniz ve bu adam ‘Islak Rüyalar’ hakkında şarkı söyleyecek. Bu muhtemelen hayatınızın en garip 3 dakikası olacak.

11 – Kendi şarkısını tamamen kendisi yazmış olan ve bu yılın en orijinal işine imza atmış olan yetenekli sanatçı Pápai Joci.

12 – Epic Sax Guy’ın Eurovision’a dönüşü! Bu sefer hak ettiklerini almalarından emin olmak istiyorsanız mutlaka bu yılki Eurovision’a bir göz atmalısınız.

13 – VE GORİL!

Yazar Hakkında

scandanish

20 yaşında, çevre mühendisi, müzik delisi.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*