Portekiz Temsilcisi Salvador Sobral’dan İlginç Açıklamalar!

Portekizli Eurovision temsilcisi Salvador Sobral, İspanyol gazetesi ABC.es’e sağlık, Eurovision ve müzikal özlemlerinden bahseden samimi bir röportaj verdi.

ABV.es,  RTVE’nin İspanyol Eurovision 2017 katılımcısı Manel Navaro ile Eurovision özel program çekimi yaptığı sette Sobral ile konuştu. Salvador Sobral, sevilen şarkı Amor pelos dois ile Portekiz ulusal seçimini kazandığı için oldukça beğeniliyor, ancak esrarengiz şarkıcının sağlık konularında da mücadele ettiği bildiriliyor. Sağlığı ile ilgili olarak, Salvador çok açık:

İnsanlar benim hastalığımın ne olduğunu bilmek zorunda değiller.

Sağlık koşullarından dolayı Salvador Sobral, RTVE’nin Eurovision özel programında şarkısının gösterilmesi dışında herhangi bir uluslararası tanıtım yapmadı. Kiev’deki ESC için yapılan ilk provalarda da sanatçının yerini kız kardeşi Luisa Sobral alacak.

Portekiz geçen yıllar boyunca Eurovision Şarkı Yarışmasında çok şanslı değildi. Salvador Sobral, şarkısı Amor pelos dois’le bir birincilik adayı haline geldiği ve çeşitli anketlerde başarılı olduğu için bunu değiştirebilir. Portekizce yapılan şarkı denemeleri hakkındaki düşünceleri ve Eurovision hakkındaki genel fikirleri ile ilgili şöyle konuştu:

Bence, Portekiz olarak bugüne kadar Eurovision’a iyi şarkılar gönderemedik (bunu söyerken gülüyor). Bilmiyorum. Eurovision hakkında hiç bir şey bilmiyorum ve daha önce hiçbir şey duymadım. Hiçbir şey. Şimdi bu maceraya katıldım, en iyi derecemizin ne olduğunu öğrenmek için biraz araştırma yaptım. Ve bunun altıncılık olduğunu öğrendim (1996 yılında Loucia Moniz, O Meu Coração Não Tem Cor şarkısıyla). Tüm bildiğim bu.

Salvador, Lúcia Moniz’in Portekiz Eurovision derecesini geçebileceğini düşünüyor mu ?:

Gerçeği söylemek gerekirse, insanların şarkıma hayran olduğunu görmekten gurur duyuyorum zaten. Bu yarışmanın fan kitlesinin kötü niyetli veya kibirli olmasını istemeden, şarkının teması kadar çılgınca ve çıplak bir şeyi duymaya yetecek kadar hassas olacağını bilmiyordum. Eurovision aslında bir şarkı yarışmasından çok bir şov yarışması gibi duruyor ve ilginç bir şekilde, insanlar şarkımın basitliğini seviyorlar.

Salvador Sobral potansiyel bir galip olarak etiketlenmiş olmasına rağmen, kendini birinci olarak görmüyor:

Favori olabilirim ama birinci olacağımı sanmıyorum.Bence birincilik İtalya ya da Belçika’nın olacak. Ben Kiev’e şarkımı söylemeye gidiyorum. Gerisi beni ilgilendirmiyor.

 

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*