Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Ukrayna!

Dün Moldova ile değerlendirdiğimiz geri sayıma bugün Ukrayna ile devam ediyoruz. Yarışmanın 1. Yarı finaline 20 gün kaldı!

Ukrayna yarışmaya ilk kez 2003 yılında katılmış, Ukrayna bir sonraki yıl Ruslana’nın zaferi ve geçtiğimiz yıl Jamala’nın zaferi olmak üzere iki kez birincilik elde etmiştir. En kötü derecelerini ev sahipliğini yaptığı 2005 yılında 19. olarak almıştır. 2004 yılında başlayan Yarı final uygulaması’ndan beri ülke finale sürekli çıkmayı başarmıştır.

Ukrayna bu yıl Ulusal Final yöntemiyle temsilcisini seçmiş, ülkelerini “Time” adlı şarkısıyla O. Torvald grubu temsil edecek.

Gelelim Halley editörlerinin yorumlarına:

Onur: Ukrayna da yıl beni üzen ülkelerden ev sahibi ülke olmanın rahatlığından olabilir. Böylesine kötü bir şarkıyla yarışıyorlar. Olmadı bu Ukrayna…

puan: 0/10

Gökhan: Ev sahibine yakışır bir şarkı. Kesinlikle kötü veya sıkıcı olduğunu düşünmüyorum ve ilk 10’a yakın olacağını düşünüyorum.

puan: 7/10

Ödül: Ukrayna’ya Tayanna şoku! Pek çok kesim tarafından Tayanna’nın ulusal finali kazanacağı düşünülüyordu. Ancak onun yerine bir rock şarkısı kazandı. Sanırım Ukrayna “zaten bu seneyi zar zor becercik ikinci sene fazla bu sene çok önde olmayalım” diyerek bu şarkıyı gönderdi. Farklı bir şeyi yok

puan: 4/10

Gencay: Senenin tek rock şarkısı, hem de ev sahibi ülkeyi temsil ediyor. Sonucu n’olacak bilemiyorum ancak sahnelemeleri ulusal final sahnesi gibi olursa seyircinin ilgisini çok rahat çekeceklerdir. Şarkı da gayet güzel, beğendiğim şarkılardan.

puan: 8/10

Rana: Normalde Rock çok sevdiğim bir tarz olduğu için yarışmada da hep görmek istiyorum. Başta Time’ı çok sevmedim ama şu an gerçekten severek dinliyorum.

puan: 7/10

Ulaş: Başıma bir şey gelmeyecekse ben çok sevdim, finalde de ilk 10’da görmek istiyorum.

puan: 10/10

Mustafa: Ev sahibine yakışır güzellikte bir şarkı. Vokal olarak biraz zayıf olsa da sahnede devleşeceği kesin. Yine de iddialı bir derece alacağını sanmıyorum.

puan: 6/10

Oğuzhan: Ukrayna, Eurovision’da uzun zaman önce popüleritesini yitirmiş bir tarzla karşımızda. Bu onlar için bir avantaj mı dezavantaj mı onu final gecesi göreceğiz ancak ben bir tür ev sahipliği laneti ile son sıralarda yer bulacakları görüşündeyim. Her ne kadar ulusal finalde skandal bir performans sergilese de Tayanna’ya şans tanıyıp katılsalar favorilerden biri olabilirlerdi, bu şekilde listemin en gerisindeki ülkelerden.

puan: 3/10

ORTALAMA: 5,62

Ukrayna bahislerde 24. sırada.

Önceki değerlendirdiğimiz ülkelere göz atmak için: buradan bakabilirsiniz.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*