Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi İspanya!

Dün Belarus ile değerlendirdiğimiz geri sayıma bugün İspanya ile devam ediyoruz. Yarışmanın 1. Yarı finaline 30 gün kaldı!

İspanya yarışmaya ilk kez 1961 yılında katılmış ve o günden bu güne 56 kez katılmış, yarışmadan hiç çekilmemiştir. 2 Kez birinci olan İspanya, son birinciliğini 1969 yılında almıştır. Ülke yarışmada 4 kez sonuncu olmuştur.

İspanya bu yıl temsilcisini belirlemek için Ulusal Final düzenlemiş, yarışmada Mirela ile Manel aynı puanı almasına rağmen jüri üyelerinden birinin Manel’in menajeri tarafından rüşvet aldığından dolayı Manel’i görevlendirmiş, Bu olay ülke gündeminde günlerdir yer almıştı.

Gelelim Halley editörlerinin yorumlarına:

Onur: İspanya’ya bu yıl çok kızgınım. Hala bu şarkıyı seçtiklerine inanamıyorum. Sonuncu olmaları dileğimle…

puan: 0/10

Ulaş: Ortalama altı bir şarkı. Finalin son sıraları için biçilmiş bir kaftan.

puan: 2/10

Mustafa: Olaylı bir ulusal finalden gelen bu şarkıya ısınmaya başladım. Her ne kadar tamamen İspanyolca söylemesini istesem de bu haliyle de fena değil. Canlı performansı çok basit. Sonlarda olacağı kesin

puan: 4/10

Oğuzhan: Yorum yapmaya değer bulmadığım şarkılardan biri. 0 puanla sonunculuk dışında herhangi bir şey hak etmiyorlar.

puan: 0/10

Gencay: Belki ön yargı, belki değil ama sevmiyorum. Evet, çalıntı Almanya’yı sevip bunu da sevmemem ayrı bir vizyonsuzluk seviyesi bence ama n’apayım, çok boş bir şarkı bence…

puan: 1/10

Ödül: İspanya’yı finalde ilk ona sokamayan Barei ve delegasyonundan sonra Manuel’in hiçbir şey yapabileceğini sanmıyorum. Şarkı ortalama, ancak ülkenin oy potansiyeli ve stratejisi gerçekten çok kötü.

puan: 4/10

Gökhan: Çok sıkıcı ve hatta kötü. Dinlemiyorum.

puan: 2/10

Rana: Sevemedim,hiç tarzım değil.

puan: 1/10

ORTALAMA: 1,75

İspanya bahislerde 42. sırada.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*