Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Avusturya!

Dün Kıbrıs ile değerlendirdiğimiz geri sayıma bugün Avusturya ile devam ediyoruz. Yarışmanın 1. Yarı finaline 33 gün kaldı!

Avusturya yarışmaya 49 kez katılmış, günümüze dek 1966 ve 2014 yılları olmak üzere iki kez kazanmıştır.  8 kez de yarışmada sonuncu olmuştur. Yarışmadan çoğu kez uzak kalan Avusturya 4 kez de finale çıkamamıştır.

Bu yıl Avusturya yarışmadaki temsilcisini Görevlendirme yöntemiyle seçmiş, Kiev’de Running On Air adlı şarkısıyla Nathan Trent temsil edecek.

Gelelim halley editörlerinin yorumlarına:

Onur: İlk dinlediğimde çok sevemediğimi düşündüm fakat dinledikçe sürekli dinlemeye başladım. Bence Avusturya Nathan’ın şirinliğinden şarkınında şirinliğinden dolayı finale çıkacağnı düşünüyorum. (TIPKI GEÇTİĞİMİZ SENE ZOE’NİN ÇIKMASI GİBİ)

puan: 9/10

Ödül: Nathan Trent oldukça sempatik bir katılımcı. Kendini Avusturya’nın dağların atmış, oradan oraya hoplaya zıplaya şarkı söylüyor. Şarkı diğer balladlara göre biraz daha hareketli. Bu yönüyle birlikte belki bir şansı olabilir. Ama yarı finali geçemezse de şaşırmam sanırım. Belki 9 ya da 10. Sırada yarı finali geçer, geçerse finalde 15-20’li sıralarda kendine yer edinebilir.

puan: 6/10

Gökhan: Avusturya geçen sene de olduğu gibi temsilci sempatikliği ile iyi bir iş yapabilir. Şarkının sahnede boş duracağını düşünüyorum ama yine de dinlenebilir.

puan: 2/10

Gencay: Aslında şarkı gerçekten güzel ancak iddiasız ve Eurovision için yazılmış bir şarkı gibi değil. Yolculuk boyunca dinleyip keyif alabileceğiniz bir şarkı ancak oylamaya gelince seyirciler gerçekten oylamak isteyecekler mi bunu gerçekten merak ediyorum.

puan: 6/10

Rana: Tatlı bir şarkı ama o kadar bence,ötesi yok. Sahnede de çabuk unutulabilir.

puan: 3/10

Oğuzhan: 2017’nin dinlemesi en zevk veren şarkılarından biri. Açıklandığı günden bu yana playlistimde. Final konusunda pek umutlu olmasam da Avusturya, geçen seneki gibi bir sürpriz yaparsa şaşırmayacağım.

puan: 7/10

Mustafa: : Bu senenin en tatlı şarkılarından. Gerek müzik, gerek Nathan bizi gülümsetmeyi sağlıyor. Şarkı güzel ama vurucu bir bölümü olmadığı için final şansı az

puan: 6/10

Ulaş: : Aslında kötü bulmadığım şarkılardan biri, ancak sene zaten düşük tempo seçimlerle öne çıkarken ya 2010 Belçika etkisi yaratacak, ya da YF’de kaybolacak.

puan: 5/10

ORTALAMA: 5,5

Avusturya bahislerde 35. sırada bulunduğu yarı finalde ise 13. sırada

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*