Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Almanya!

Dün Yunanistan ile değerlendirdiğimiz geri sayıma bugün Almanya ile devam ediyoruz. Yarışmanın 1. Yarı finaline 36 gün kaldı!

Almanya yarışmaya ilk katılımını ilk kez yapılan Eurovision’da yani 1956 yılında gerçekleştirmiştir. O günden bu yana sürekli katılan ülke sadece 1996 yılında elemeleri geçemeyerek finalde yer alamamıştı. Geçtiğimiz yıl 60. kez katılarak yarışmanın en uzun sürekli katılan ülke rekorunu elinde bulunduruyor. Günümüzde 2 defa kazanan Bülkenin şansı son iki yıldır iyi gitmiyor ki 2 yıl üst üste sonuncu oluyor.

Bu yıl Ulusal Final yöntemiyle seçen Almanya’yı Perfect Life adlı şarkıyla Kiev’de Levina temsil edecek.

Gelelim Halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına:

Gökhan: Sürpriz bir finalist olmazsa finalin son sırasında yer alabilir.

puan: 1/10

Onur: Almanya beni çok üzüyor… şarkıyı pek beğenmedim.

puan: 2/10

Ödül: Sia’nın gözleri yaşardı, ağlıyor şu anda. Sanırım ulusal final performansını izlerken neredeyse herkes “oo Sia söylüyor bakalım nasıl söylecek” dedi ve hemen ardından bunun aslında kendi şarkısı olduğunu öğrenince bir şok yaşadı. Bu muhabbet çok sıktığı için uzatmayacağım ama gerçekten Eurovision’da birine “çalıntı-benzer” yaftası yapıştırıldı mı bir daha öldür Allah gitmiyor. Almanya zaten tutulmayan bir ülke bu konuda. Dolayısıyla hiç şansı olduğunu düşünmüyorum. 2013’te Cascada’nın Glorious’ını sonlara iten Avrupa bu şarkıya hiç acımaz diye düşünüyorum. Finalde 19-25 aralığında yer alır diye düşünüyorum.

puan: 5/10

Gencay: Şarkıdaki tek düzelik, melodilerindeki tanınmışlık, içindeki sıkkınlık… Şarkının hiçbir çekim kuvveti yok belki ilk anda fakat çoğu kişinin aksine göre ben seviyorum. Sonucunu pek umursamayacağım bir şarkı olacak, finalde sadece renk katmak için yarışmış olacak bence.

puan: 4/10

Rana: Şarkı Titanium’la alakalı olarak epey tepki aldı zaten,o konuya girmiyorum. Onun dışında şarkıda çekici olan çok bir şey yok,açıp dinlemem.

puan: 3/10

Ulaş: Titanium ESC versiyon olması dışında bir yükseliş sahibi olmaması üzücü. Şarkıcı güzel, ses güzel, neden uyumu şarkıyla bozdunuz ki?

puan: 1/10

Mustafa: Şarkı, şu an piyasadaki birçok şarkıya benziyor. Benzerlikle suçlanmıştı ki öyle. Güzel başlayıp sıkıcı devam eden bir şarkı. Sonlarda göreceğimizi düşünüyorum.

puan: 3/10

Oğuzhan: Ayan beyan şarkının girişini Titanium’dan çaldık diye bağıran bir şarkı. İlk açıklandığı sırada Almanya’ya yine sonunculuk göründü demiştim ancak İspanya faktörü sayesinde bir basamak daha yükselebilir. Onun dışında üzerine konuşmaya değer bir şarkı değil maalesef.

puan: 1/10

 

 

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*