Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Yunanistan!

Dün Hırvatistan ile değerlendirdiğimiz geri sayıma bugün Yunanistan ile devam ediyoruz. Yarışmanın 1. Yarı finaline 37 gün kaldı!

Yunanistan yarışmaya 1974 yılından bu yana 37 kez katılıyor. İlk kez 2005 yılında Kiev’de yapılan yarışmada 1. olmuş yarışmayı Atina’ya taşımıştı. 2004 yılından bu yana geçtimiz yıl finale çıkamayarak ilk kezfinale çıkmayı başaramamıştı.

Yunanistan bu yıl Görevlendirme ve Ulusal Final yöntemini kullanarak temsilcisini ve şarkısını seçti. Yunanistan’ı Kiev’de This Is Love adlı şarkıyla Demy temsil edecek.

Gelelim Editörtlerimizin yorumlarına:

Onur: Yunanistan’dan bu yıl Dream Team ile çok şey bekliyordum. Beklentim boşa çıkmış gibi görünüyor. Çok da olmasa beğendim Finale çıkacaktır.

puan: 7/10

Gökhan: Demy’nin muhteşem şarkıları var ama Eurovision için “This Is Love” bence fiyasko. Bu şarkı 2007 yılında olsak her yerde çalar, yarışmayı da ilk 3’te bitirirdi. Ancak 2017 yılındayız ve sahnesi ne kadar iyi olsa da derece yapacağını düşünmüyorum. Keşke Demy kendi ekibiyle bir şarkı hazırlasaydı. O zaman ilk 3 yapabilirdi.

puan: 3/10

Ödül: Yunanistan’ın OGAE’si geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve “Yunanistan bu sene kazanabilir” dedi. Bu olay karşısında tepkim “Sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz Yunanistan?” şeklinde. Şarkıyı dream team dedikleri Ani Lorak, Sergey Lazarev gibi başarılı isimlerden yardım alarak seçtiler ancak bence ikisi de “Bir şarkı verelim üzülmesinler yarı finali geçsinler ama bizim kadar ses getirmesinler” demiş. Zira bu şarkı tam idarelik bir şarkı. Yani Ani Lorak ve Sergey Lazarev’den böyle bir şarkı çıkacağını düşünmüyorum. Yunanistan bu şarkıyla yarı finali geçer, çünkü oy potansiyeli olan bir ülke. Ancak finalde 10-15’li sıralarda yer alacağını düşünüyorum. Şarkı, Balladvision yılındaki hareketli bir şarkı olarak kendini ön plana çıkarabilir.

puan: 6/10

Rana:Benim için bu yılın en büyük 2 hayal kırıklığından biri. Çok daha güçlü bir şarkı beklerdim,bu şarkıyla Demy’e yazık olduğunu düşünüyorum,potansiyelinin çok çok altında bence.

puan: 2/10

Gencay: Geçen seneki başarısızlığın sonucunda yaratılmış olan beklentilerin boşa çıktığını düşünüyorum. Şarkının pek iyi bir yanı yok, ”başarısız olursa da yazın plajlarda çalsın” fikriyle seçildi herhalde. Yunanistan finalde yer alabilir fakat ben finalde olması taraftarı değilim.

puan: 2/10

Ulaş: Bu tarz şarkılar 2010’ların başında kaldı, kaldı ki bu şarkı da yeterince tırt. Yunanistan olması finale taşıyabilir.

puan: 1/10

Mustafa: Klasik bir Europop şarkısı. Henüz canlı performansını görmedik ama çok umutlu değilim. Şarkı güzel, finale çıkar diyorum

puan: 5/10

Oğuzhan:

Geçen sene tarihinde ilk defa yarı final engeline takılan Yunanistan, bu sene dersini iyi çalışmışa benziyor. Demy’nin dream team faktörüyle bu yıl TOP 10 yapma şansı bulunsa da şarkı fazlasıyla  Cascada – Glorious kokuyor. Yine de ondan daha iyi bir şarkı olduğu gerçek ve bu yılın slov bolluğu arasında parlama şansı da var.

puan: 7/10

ORTALAMA: 4,12

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*