Eurovision Şarkı Yarışması, Sinemalarda Yayınlanacak!

Yarışma yaklaşırken yarışmanın yapımcılarından devrim niteliğinde bir karar geldi ve pek çok hayranı sevindirdi. Habere göre 2017 Eurovision Şarkı Yarışması ilk kez Fransa’daki sinemalarda yayınlanacak.

13 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek olan Grand Final, sinemalarda gösterilecek ve ülkedeki izleyiciler için yepyeni bir deneyim sunacak.
Nostaljide kalan geçmiş yıllarda Avrupa’daki pek çok sinemada Eurovision Şarkı Yarışması canlı gösterilirken, Fransa’da ülke çapında yayınlanacak ilk sinema Eurovision’u bu yıl yapılacak. Eurovision Şarkı Yarışması, geçtiğimiz yıl Amir’in Fransa’nın uzun yılların ardından ilk onda yer aldığı Stockholm’den beri Fransa’da yeniden popüler hale geldi. Geçen yıl Fransa’da beş milyondan fazla kişi Büyük Final için oy kullandı.

Fransa Delegasyonu Başkanı Edoardo Grassi, “Geçen sene Eurovision Şarkı Yarışması’nı Fransa’daki insanların radarına geri döndürdük, bu yarışma dünyanın en büyük canlı gösterisi ve herkes bu deneyimi Kiev’de yaşıyormuş gibi hissetme şansını hak ediyor. Sinematik deneyim, Evden sadece birkaç kilometre uzakta canlı bir deneyim yaşamalarını sağlayacak. İnsanlar bayraklarını getirecek, şarkıların gözden geçirip tweet atabilecek ve sinema koltuğunun konforunda oy kullanabilecekler “dedi.

Caroline Got, Fransa’nın İcra Direktörü şöyle konuştu; “Fransa Televizyonları, CGR Cinemas Group ve Warner Music France’la bu dünyaca ünlü prömiyeri izleyicilere sunmaktan heyecan duyuyor”.

Bu yıl Fransa, Alma ve onun şarkısı Requiem tarafından temsil edilecek.

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*