“Tipik Bir Eurovision Temsilcisi Değilim”

Diana Hajiyeva ya da sahne adıyla Dihaj, Eurovision mikrofonlarına küçük bir demeç verdi.

Kardeş ülke Azerbaycan’ın temsilcisi Dihaj ve şarkısı “Skeletons”, adım adım yarışmaya hazırlanıyor. Yeraltı müzik sektörüyle 2014’te eğitim gördüğü Londra Çağdaş Müzik Performans Enstitüsü’nde tanışan Dihaj, müzik tarzını “deneysel doom pop” olarak tanımladığını Eurovision için verdiği küçük demeçte belirtti. Eleştirmenler Dihaj’ın müzik tarzındaki orijinalliğe ve atmosferik vokallerine bayılmış durumda.

“Şarkımdaki en ilginç yönü farklı olması; hafif provokatif isminden sahnede yapacaklarıma kadar. Eurovision izleyicisine kanıtlamak istediğim şey; ne kadar farklı veya alternatif olursan ol, tüm dünyaya kendini duyurabileceğin.” diyen Dihaj, “Tipik bir Eurovision temsilcisi olmadığımı biliyorum.” diye de ekledi:

“Bana göre Eurovision dünyadan yeni seyircilere ulaşmak için bir yol. Eğer kendini profesyonel olarak geliştirmekte kararlıysan, bu seyirciye seslenmeyi ve bu deneyimi öğrenmeyi öylece reddedemezsin.”

Dihaj 9 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 1. yarı finalde sahne alacak. Siz bu şarkı hakkında ne düşünüyorsunuz? Şarkıyı dinlemeyi ve görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Yazar Hakkında

Hasan Ulaş Üstün

21 yıldır yaşıyor. Merhaba.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*