“”Yulia Samoylova”nın Ukrayna’da Ne İşi Var!?”

Ukrayna ve Rusya arasındaki Eurovision gerilimi tırmanıyor.

Rusya 2017 Eurovision temsilcisini Yulia Samoylova olarak açıkladıktan hemen sonra sanatçının Kırım’da konser verdiği, Rus işgalinin haklılığıyla ilgili açıklamalar yaptığı ortaya çıkmıştı. 

Rus işgalini savunan sanatçıların ülkeye girişini yasaklayan Ukrayna, Samoylova hakkında bir karar vermedi. Ancak Ukrayna Güvenlik Servisi bugün konuyla alakalı bir açıklama yaptı:

Henüz yasaklama kararı alınmadı, ancak elimizde yeterli belgeler bulunuyor. Sanatçı sadece Kırım’da konser vererek suç işlememiş, sosyal medya hesaplarından işgali savunmuş ve Ukrayna’yı kötülemiş. Bizim kararımız sanatçının ülkeye alınmaması gerektiği yönünde.

Rusya adına konuşan Putin’in basın sözcüsü Dmitry Peskov ise “Sanatçıyı değiştirme şansımız olsa değerlendiririz. Ancak yarışma kurallarına göre bu vakitten sonra sanatçı değişimi imkansız.” açıklamasını yaptı.

Samoylova’nın Ukrayna’ya girişi hakkında son karar önümüzdeki günlerde verilecek.

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*