“I Can’t Go On” Aslında Söylemesi İçin Kime Önerildi?

İsveç’in Eurovision Şarkı Yarışması’na bu seneki katılımı oldukça farklı tepkiler çekiyor. İsveç’i pek çok kişiye göre büyük bir süprizle temsil edecek olan “I Can’t Go On” şarkısının,  aslında daha önce yarışmaya katılan üçlü FO&O grubu tarafından söylenmesi amacıyla yazıldığı ve bestelendiği ortaya çıktı.

Aftonbladet’e konuşan grup üyesi Oscar: “Şarkıyı ve şarkıdan önceki altyapı da dahil herşeyi stüdyoda biz kaydettik, fakat içimizden bir ses bunu yapamayacağımızı söylüyordu.” dedi.
Bunun yerine, üçlü “Gotta Thing About You” şarkısıyla yarışmayı seçti. Grup üyeleri bunun o anlık bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Felix şimdi yaşanlara güldüğünü ve şarkının Robin Bengtsson’a gruplarına uyduğundan çok daha iyi uyduğunu düşündüğünü  belirtti.

“Bizim reddettiğimiz şarkıyla ilgili işe yaramayacak başka bir şey vardı. Ancak şarkının şu anki versiyonunun altyapısı ve background’u tamamen aynı. Sanırım bizim dışımızda hiçbir şeyi değiştirmediler.”

Eurovision tarihinde kazanan bir şarkıyı geri çeviren tek grup FO&O değil. 2012 yılının sonlarına doğru, Danny Saucedo “Euphoria” yı “içime sinmiyor” diyerek geri çevirdi. 2012’de Saucedo’nun geri çevirdiği şarkı da sadece Melodifestivalen’i değil, o yıl Eurovision’u kazandı ve adını tarihe altın harflerle yazdırı.

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*