Elena Temnikova, Eurovision’u Reddetti!

Elena, Eurovision yarışından çekildi. 

Eurovision 2017’nin en merak edilen ülkelerinden biri hiç kuşkusuz Rusya! Hemen her yıl sessizce temsilcisini seçip, sonrasında güçlü bir şarkıyla favoriler arasına girse de bu yılın özel bir önemi var. Geçtiğimiz yıl kıl payı kaçan birinciliğin ardından, işgal ettikleri bir ülkedeki yarışta en ön safta yer almak artık bir anlamda zorunluluk. Bu nedenle de Rusya Televizyonu ince eleyip sık dokuyor. Basında yer alan haberlere göre ise Rusya’nın Eurovision listesinde yer alan isimler: Elena Temnikova, Aleksandr Panayotov, Nyusha, Nargiz ve Daria Antoniuk.

Listenin belki de en iddialı ismi Eurovision 2007’de Serebro’dan tanıdığımız Elena Temnikova ise gelen teklifi şimdilik(!) geri çevirmiş görünüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Temnikova:

Eurovision 2007’de gittim ve o duyguyu hâlâ hatırlıyorum. Geri dönmeyi de çok isterim. Ancak bu yılki farklı planlarım nedeniyle bunu yapamayacağım. Eurovision 2017 için beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum ve Kiev’e gidecek isme şimdiden başarılar diliyorum.

dedi. Rusya’nın arayışları devam ediyor. İsmi öğreneceğimiz tarih ise muhtemelen 10 Mart olacak.

 

 

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*