Süper Cumartesi: 1 Gece 7 Ulusal Final

Süper Cumartesi’ye hazır mıyız? 

Eurovision’a geri sayım başladı. Ulusal finaller de bu hıza ayak uydurmaya çalışıyor. Tam 7 ülkenin ulusal final düzenlediği gecede 5 ülkenin finalistlerini 2 ülkenin ise Eurovision temsilcisini öğreneceğiz.

UKRAYNA:

Hareketli gece Ukrayna’da start alacak. Geçtiğimiz hafta ilk yarı finali düzenleyerek 3 finalistini belirleyen Ukrayna, ikinci yarı finalle seçim turuna devam edecek. Türkiye saati ile 20.00’da başlayacak yarı finali, buradaki adresten takip edebilirsiniz. Sonuçları duysam yeter derseniz de saatlerinizi 23.30’a ayarlamayı unutmayın!

MACARİSTAN:

Finale adım adım yaklaşan ülkelerden bir diğeri de Macaristan. İkinci yarı finalin düzenleneceği A Dal’dan 4 isim, büyük finaldeki yarışa adını yazdıracak. Türkiye saati ile 21.30’da başlayacak yarışı, buradan izleyebilirsiniz.

LİTVANYA: 

Eurovision’un anlaması en güç ulusal sistemlerinden birine sahip Litvanya, bu akşam 6. eleme turuyla ekranlarda olacak. Eleme turundaki isimlerden biri ise Eurovision 2009’dan tanıdığımız Sasha Song. Yarışa 22.00’da buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İSVEÇ:

Kalitesiyle tüm Avrupa’ya nam salmış Melodifestivalen tüm hızıyla devam ediyor. Mariette, Lisa Ajax, Roger Pontare gibi tanıdık isimlerin yer aldığı ikinci yarı finali saatler 22.00’u gösterdiğinde buradaki adresten izleyerek, İsveç’in Eurovision heyecanına dahil olabilirsiniz.

İTALYA:

Eurovision’un esin kaynağı San Remo Festivali bu gece son buluyor. İtalya’nın Eurovision temsilcisini öğreneceğimiz yarışı, Türkiye saati ile 22.00’dan 03.00’a kadar buradaki  bağlantıdan takip etmeniz mümkün.

ESTONYA: 

Estonya’nın bu yılki Eurovision serüveni bu akşam düzenlenecek ilk yarı finalle başlıyor. 10 adayın rekabet edeceği yarışta 3 de tanıdık isim bulunuyor: Elina Born, Ivo Linna ve Vanilla Ninja’dan Lenna Kuurmaa. Ulusal finali 22.00’da bu adresten izleyebilirsiniz.

İSPANYA: 

Bu gece 2017’nin Eurovision şarkılarını duyacağımız ülkelerden biri İspanya olacak ve gecenin sonunda tüm büyük 5’linin şarkılarını biliyor olacağız. Türkiye saati ile 00.05’te başlayacak yarışı buradaki adres üzerinden takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*