Lisa Ajax’ın Melodifestivalen Şarkısına Büyük Tepki!

Melodifestivalen’in ikinci yarı finalinde yarışacak olan Lisa Aajx’ın şarkısına SVT’den tepki gecikmedi.

Bu yıl Melodifestivalen’de “I Don’t Give A” şarkısıyla yarışacak olan Lisa Ajax, şarkısının sözlerini yayınladı. Geçen yıl My Heart Wants Me Dead şarkısıyla finali yedinci sırada bitiren Lisa Ajax’ın bu seneki şarkısında tam on iki kez “fuck” kelimesi geçiyor.

EBU’nun şarkı kurallarında ise Eurovision’a yarışacak olan şarkının sözlerinde hiçbir şekilde küfür kelimesi geçmemesi gerekiyor.

İsveç’in resmi kanalı SVT tarafından konuyla ilgili şu açıklama yapıldı;

Eurovision ve Melodifestivalen kuralları birbirinden farklı. Melodifestivalen’de küfür kelimelerine izin veriliyor ancak EBU’nun kuralları çerçevesinde hareket etmeliyiz. Lisa Ajax Melodifestivalen’i kazanırsa şarkının sözleri değiştirilecek.

11 Şubat’ta Malmö’de sahne alacak olan Lisa Ajax ise şarkısıyla ilgili “Kazanıp kazanamayacağımı bilmiyorum, zaten amacım o değil. Ben bu kez zevk almak için buradayım. Umarım her şey yolunda gider.” açıklamasını yaptı. 

“I Don’t Give A” şarkısının sözleri için tıklayın. 

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*