Festival di Sanremo Katılımcıları Hakkında Bilgiler ve Basından Yorumlar!

Merhabalar öncelikle,biliyorsunuz tam 5 gün sürecek olan Sanremo heyecanı bugün itibariyle başlıyor! Eğer izlemeyi düşünüyorsanız,basından yorumlara,kimlerin kazanma adayı olarak gösterildiğine bakmanızda fayda var. 🙂 

-Al Bano: Al Bano’yu tanımayanınız yoktur herhalde. Kendisi Romina Power ile 1976 ve 1985 Eurovision’da yarıştı. İtalya’daki önemli sanatçılardan olan Al Bano için basın “Provasından sonra çokça alkış aldı,çok güçlü!” dedi.

-Alessio Bernabei: Dear Jack grubunun eski solisti. Grup olarak Sanremo 2015’te yarıştılar,2016’da ise solo olarak yarıştı. Bu yıl da tekrar deneyecek. Basın Alessio için “Provası ve orkestra düzenlemesi bizi şaşırttı.” dedi.

-Clementino: Kendisi İtalyan rapçidir. -Evet,Sanremo’da rap de yarışıyor,hatta bazen 2-3 tane oluyor. 😀 – Sanremo 2016 finalinde 7. olmuştu.

-Elodie: Amici yarışmasıyla ünlenen isimlerden. Şarkısının söz yazarları arasında 2014 ESC temcilcisi Emma Marrone de var. Basın Elodie için ” Sanremo sahnesini yıkacak! ‘Amore amore amore andiamo viaaa’ uğultuları duyacaksınız.” dedi.

-Ermal Meta: Geçen sene Gençler’de 3. olmuştu,son dönemde yükselen isimlerden kendisi ve ileride İtalya’nın önemli bestecilerinden olacak gibi görünüyor. Şarkısının sözleri kendine ait. Önceden Marco Mengoni,Emma Marrone,Francesca Michielin,Chiara,Patty Pravo,Francesco Renga,Giusy Ferreri,Fiorella Mannoia,Elodie,Sergio Sylvestre ve Lorenzo Fragola gibi isimlere şarkılar vermişti. Basın Ermal Meta için “Ermal Meta’nın şarkısı Sanremo 2017’de iz bırakacak. Arka plandaki animasyonlar çok güzel.” dedi. Dikkat edilmesi gereken bir isim. 🙂

-Fabrizio Moro: Sanremo’da birkaç kez şansını denedi,2007’de Gençler birincisi seçildi. Basın Fabrizio’nun şarkısını etkileyici buldu.

-Fiorella Mannoia: İtalya’nın önemli sanatçılarından Fiorella bahislerde 1. gidiyor ve birinciliğin en büyük adayı olarak gösteriliyor. Basın Fiorella için “Fiorella Mannoia’ya çokça alkış geldi (Şarkı esnasında da!),kazanmaya çalış Fiorella.” dedi.

Giusy Ferreri: X-Factor ile ünlü olan isimlerden. Volevo Te ve Roma-Bangkok şarkılarıyla adını daha da çok duyurdu.  Basın Giusy için “Sadece prova olmasına rağmen tüm sahnede yankılandı,ne ses ama!” dedi.

-Lodovica Comello: Aktris,şarkıcı,dansçı ve sunucudur. Basın Lodovica’nın provasını çok iyi buldu.

-Ron: Önceden 6 kez Sanremo’da yarıştı,1996’da kazandı. Basın Ron’un şarkısı için “Ron’un 8. Harikası’nın(L’ottava meraviglia) ilk dinleyişten itibaren bir klasik olduğu anlaşılıyor.” dedi.

Samuel Umberto Romano: Basın Samuel için “Sahnede enerjik. Tüm salonun dans edeceğine bahse gireriz.” dedi.

-Bianca Atzei: İtalya’daki ünlü isimlerden. Şarkısını 2005,2011 ve 2013’te Sanremo’da yarışan Modà grubunun solisti yazdı.

-Chiara: En son Sanremo 2015’te 5. oldu. Önemli isimlerden. Basın Chiara için “Chiara’nın sesi bu parçada çok daha güzel. Şımartılacağız.” dedi.

-Francesco Gabbani: Geçen sene Gençler’de Amen adlı parçasıyla 1. oldu. Basın Francesco için “Şarkısı çok eğlenceli. Garanti veriyoruz yerinizde duramayacaksınız!” dedi.

Gigi D’Alessio: İtalya’daki ünlü isimlerden. Şarkısını kendisi yazdı. Basın Gigi için “Şarkısı size söylecekleri için davet niteliğinde.” dedi.

-Marco Masini: Basın Marco için “Şarkısı çok güçlü,gerçek bir şampiyon!” dedi.

-Michele Bravi: X-Factor ile ünlü oldu. Basın Michele’nin şarkısı için “Sonsuz bir tatlılık ve duygu seli…” dedi.

Michele Zarrillo: İtalya’daki eski sanatçılardan,önceden de Sanremo’da şansını denemişti.

Nesli feat. Alice Paba: Nesli en son Sanremo 2015’te yarışı 13. tamamlamıştı. Basın ikilinin şarkısı için “Unutamayacağımız bir parça.” dedi.

Paola Turci: Basın Paola için “Muhteşem Paola Turci şarkısını yorumlarken yüzündeki gülümseme parçanın ne kadar derin olduğunu gösteriyor.” dedi.

Raige feat. Giulia Luzi: Basın ikili için “Ne enerji,ne ses ama! Bırakalım da kazansınlar!” dedi.

Sergio Sylvestre: Amici yarışmasıyla ünlü oldu. Genelde İngilizce söylüyor ve birinciliğin önemli adaylarından olduğu söylenebilir. Basın Sergio için “Enerji,duygu,güç… Sergio’nun şarkısı ilk notadan son notaya dek tüyleri diken diken edecek.” dedi.

 

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*