“Ukrayna herkese bir Avrupa Devleti olduğunu göstermek istiyor!”

Ukrayna’nın şu ana kadar Eurovision Şarkı Yarışması düzenlemesinde yaşadığı tüm mücadelelerin ve karşılaştığı tüm zorlukların yanında, NTU mayıs ayında Kiev’de kupayı tekrar almak istiyor gibi görünüyor. Ukrayna uzmanı Sadie Trent, ESCDaily websitesine şu şekilde bir demek verdi : “Bence Ukrayna tekrar kazanmak isteyecektir.”

“GreenJolly’de büyük bir gelişme var, 2005’de yarışma için yolladıkları şarkı “bu sene ev sahibiyiz bir kez daha ev sahibi olmayalım” diyerek gönderdikleri bir şarkıydı. “İşin içine siyaset karıştırmak istemiyorum, ancak Ukrayna birkaç zorlu yıl geçirdi. Kendilerini Avrupa yanlısı bir şekilde pozitif olarak göstermek istiyorlar. Eurovision gibi bir şeyde tekrar ev sahibi olarak yalnızca insanları şaşırtmayı değil, ayrıca onlara Ukrayna’nın tam bir Avrupa’lı devlet olduğunu ve sahip oldukları ışığı göstermek istiyorlar. Ancak yaşanan gecikmeler ve diğer birtakım olumsuzluklar bu pozitif etkiyi kısıtlayabilir.”

Geçen hafta Ukrayna, Jamala’nın halefi arayışındaki ilk yarışı başlattı. Ancak şovda da aksilikler yayıncı NTU’nun peşini bırakmadı.

“Şovun ilk on beş dakikasında bir kesinti oldu. Sanırım EBU bu durumu da gördü ve biraz gerginleşecek. Yayıncı kuruluş yarışmada EBU’nun önemli bir ortağıdır. Ancak, bence pek çok fanın komplo teorilerinden farklı olarak Eurovision iyi olacak. İhtiyacımız olan şeye sahipler ve İsveç’te ve Almanya’da yapımcı olan tüm uzmanları getiriyorlar. İhtiyaçları olan teknik geçmişine sahip olacaklar. Onlara biraz şans vermek ve baskı altında bırakmamak gerekiyor.”

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*