Eurovision 2017 Sahnesi 2011-12-15 Tasarımcısı Florian Wieder’e Emanet!

Ukrayna ulusal yayıncısı NTU, bugün Florian Wieder’in Kiev’deki Eurovision Şarkı Yarışması için sahne tasarımını üstlendiğini açıkladı.

Florian Wieder, 2017 baharında Ukrayna’da düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışmasının sahne tasarımcısı oldu. Bu, uluslararası bir şarkı yarışması için geliştirdiği dördüncü sahne olacak. Florian Wieder’in portföyünde, İngiltere ve ABD’de X Factor yetenek gösterisi ve MTV Video Müzik Ödülleri’nin yanı sıra Düsseldorf, Bakü ve Viyana’daki Eurovision sahneleri yer alıyor.

Florian Şöyle Konuştu:

“Eurovision Şarkı Yarışmasının arkasındaki fikri seviyorum. Beni çok heyecanlandıran olayı kutlamak için birçok farklı ülke ve kültür barış içinde bir araya geliyor. Eurovision Şarkı Yarışması, kariyerimin en heyecanlı projelerinden biri. Dünyada bunun gibi fırsat sadece birkaç tane var, bu yüzden Kiev’deki bu yıl gösterinin tasarımcısı olmak benim için büyük bir onur.

Amacım, ilgilenen herkes için mutluluk ve heyecan getirmektir. Gösteriye kadar sürpriz olarak tutulacak bazı tamamen yeni özellikleri dahil etmeyi planladım. 2017 için tasarım benzersiz olacak ve önceki şovlardan farklı olacak. ESC, sadece benim için bir tutku projesi değil aynı zamanda yaratıcı bir meydan okuma, ki bu tasarımcı olarak benim için büyük ilham kaynağı.”

Şarkı yarışması sahne konsepti, Kasım ayından itibaren Ulusal Televizyon Şirketi tarafından yapıldı. İlgili hizmet pazarının analizini takiben, en iyi tasarım tasarımcılarına Eurovision 2017 sahne tasarımı fikir seçimine katılmaya yönelik davetiyeler gönderildi.

Sonunda, NTU ikisi Ukraynalı dört şirketten (Zinteco ve Artmax) ve iki yabancı – Wieder Design ve Kuby Design’den teklif teklifleri aldı. Bunlar, çeşitli şovların teknik desteğinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonel tasarımcılar. Ana seçim ölçütleri, ESC sahne düzenleme fikrinin eşsizliği ve yaratıcılığıydı.

Sonuç olarak, Eurovision ekibi Eurovision’un görevlerini en iyi şekilde yerine getirecek olan sahne konseptini seçti. Karar, Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından onaylandı.

Wieder Design ile sözleşme imzalanmış durumda.

Victoria Romanova (ESC 2017 Yapım Yoneticisi):

“Sahne, şovun en önemli unsurlarından biridir. Yarışmayla ilgili izleyicilerin gösterimleri, görünümüne ve işlevselliğine bağlı. Bu nedenle, sahne tasarımı geliştirmek için dünyanın en iyi uzmanlarını devreye aldık.
Sahne tasarımı Şubat ayında kamuoyuna açıklanacak. Geleneksel olarak, yarışmaya yakın bir zamanda kamuoyuna sunulacak.”

Ulusal Televizyon Şirketi, Eurovision 2017 ana alanı olan Uluslararası Sergi Merkezi ile gerekli bütün sözleşmeleri imzaladı. Sahne ve tribün inşaatları Mart 2017 sonlarında IEC’de başlayacak. Böyleylikle imzalanmayan anlaşma kalmamış oldu.

Uluslararası Sergi Merkezi, Ukrayna’nın en büyük fuar binası. Mimari kompleksi toplam 58.000 metrekarelik alana sahip üç salondan oluşmaktadır. IEC binaları tüm teknik güvenlik gereksinimlerine uygundur; Kompleks modern bir havalandırma ve klima sistemi, 15 konferans odası, bir basın merkezi, restoranlar ve kafelere sahiptir.

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*