Junior Eurovision Tarihinin En Üzücü Olayı; Water Of Life Projects

Bu yıl Junior Eurovision’da Rusya’yı temsil edecek olan Water Of Life Project grubu dört kişilik mutlu bir gruptan oluşuyor gibi görünebilir.

Ancak grubun son bir kaç ayda ve özellikle Malta’da yaşadıkları Junior Eurovision tarihine geçecek şekilde. Bunun sebebi ise grubun lideri Sofia Fisenko‘nun yaşadıkları.

Her şey Sofia’nın Rusya ulusal finalini kazanmasıyla başladı. Kırım’da gerçekleşen ulusal finali kazanan Sofia, “Zhiavaya Voda” isimli şarkısıyla Junior Eurovision favorileri arasına girdi.

Ne olduysa bundan sonra oldu. Rusya’nın resmi kanalı Junior Eurovision’a Sofia’nın tek gitmeyeceğini, dört kişilik bir grup oluşturulacağını duyurdu. Gruba “Water Of Life Project” adı verildi ve şarkının adı “Water Of Life” olarak değiştirildi. 

_ap65819

Söylentilere göre Sofia böyle bir grubun yaratılmasına karşıydı. Ancak grup yarışmanın favorilerinden biri olarak geçtiğimiz hafta yarışmanın yapılacağı Malta’ya geldi.

1

Sofia ve grubun geri kalanı hiçbir zaman bir arada görünmedi. Grup, sahne hariç Sofia ile bir araya gelmedi. Rusya delegasyonu röportaj yapılmayacağını belirtti ve kızların kameralara görünmelerini istemedi. 

Bu sırada kulislerde dönen dedikodulara göre grup, diğer kızların aileleri tarafından oluşturulmuştu. Rusya’nın resmi kanalına yüklü miktarda para ödeyen aileler Water Of Life grubunu kurdu. Durumdan oldukça rahatsız olan ve bunu sahne hariç her yerde belli eden Sofia’nın hâlâ röportaj yapmasına izin verilmiyor…

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*