Sanremo’da Yarışacak İsimler 10 Aralık’ta Açıklanacak!

Italian operatic pop teenage tenors Il Volo celebrate on stage after winning the Sanremo Italian Song Festival at the Ariston Theatre in Sanremo, Italy, 14 February 2015. ANSA/CLAUDIO ONORATI

carloconti

7-11 Şubat arası Teatro Ariston’da düzenlenecek olan Festival di Sanremo’dan detaylar gelmeye devam ediyor! 10 Aralıkta Nuove ve Campioni kategorilerinde yarışacak isimler açıklanacak!  Rai1 üzerinden Carlo Conti yarışmacıları duyuracak.

Dedikodulara göre Campioni kategorisinde Nina Zilli, Giusy Ferreri,Chiara Galiazzo,Nesli,Clementino gibi tanıdık şarkıcılar göreceğiz. Ayrıca Il Volo, Zucchero,Giorgia,Tiziano Ferro gibi isimlerin konuk olabileceği söylentisi var.

Festival di Sanremo’nun Gençler bölümü için 60 şarkıdan 12 tanesi seçilecek -seçilen 12 şarkı 10 Aralık’ta duyrulacak- bunların içinden de 6 tanesi Sanremo’da yarışmaya hak kazanacak. İtalya’nın Eurovision temcilcisi seçimi için ilk tercihi genelde Ustalar bölümünden olsa da Gençler kategorisi de bizim için önemli. Örneğin geçen yıl Ustalar’da 1. olan Stadio grubu ESC teklifini reddedince 2. olan Francesca Michielin ESC için gündemdeydi fakat Gençler birincisi Francesco Gabbani’nin de düşünüldüğü söylenmişti.

Kimler Sanremo’ya dönüş yapacak,kimler iddialı gelecek bekleyip göreceğiz. 🙂

 

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*