Festival di Sanremo’dan Önemli Söylentiler!

Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilham kaynağı,İtalya’nın en önemli müzik festivali için geri sayım başladı diyebiliriz! 2017 Eurovision temsilcisinin yine Sanremo yoluyla seçileceği önceden duyrulmuştu,ayrıca kurallardaki değişikliklerle ilgili de açıklama yapılmıştı. Şimdi ise İtalya’da bahsi geçen birkaç konuyu sizlerle paylaşayım:

İçinizde Laura Pausini’nin ismini duymayan yoktur,kendisi İtalya’daki önemli sanatçılardan. Festival di Sanremo’da Gençler kategorisinde 1.liği (1993) ve Ustalar’da 3.lüğü (1994) var. Hatta İtalya dışında da belli bir üne sahip. Tabii ki henüz kesin bir şey yok ama şu sıralar Laura Pausini’nin Sanremo 2017 sunucularından olabileceği söylentisi var. Önemli bir sanatçı olduğu için bu durum şu an İtalya’da merak konusu.

laura-pausini-similiday-simili-day-rtl-102

Ayrıca 2011 temsilcisi Raphael Gualazzi’ye Sanremo 2017’de yer alıp almayacağı sorulduğunda; iyi bir şarkı bulursa dönebileceğini,bu konuda açık kapı bıraktığını söylüyor. Tekrar şansını deneyecek mi göreceğiz,en son 2014 yılında Sanremo’da yer almıştı. 

raphael_gualazzi1-jpg-2016-07-03-12-13-26

Bir de Nek’in Sanremo 2017 için davet aldığı söylendi, kendisi teklif aldığını fakat kabul etmediğini açıkladı. Nek hatırlarsanız 2015 Sanremo’da Fatti avanti amore ile yarışmış ve Il Volo’ya karşı kaybederek yarışı 2. tamamlamıştı! Ve o yılın OGAE İkinci Şans Yarışması birincisiydi. Nek de İtalyan müzik piyasasındaki önemli isimlerden,bu yıl yeni albümünü yayınladı,şu aralar çok yoğun. 🙂 

nek

Yani anlayacağınız İtalya’da şu aralar hep Sanremo konuşuluyor,başka neler olacağını bekleyip göreceğiz. 🙂 

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*