Ukrayna, Eurovision’un Bu Yılki Temasını Yarışmayla Seçecek!

Yaratıcılığı arıyoruz! Ukrayna Devlet Televizyonu NTU, 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nın temasını belirlemek üzere bir yarışma başlatacağını duyurdu.

Her yıl fanlar tarafından oldukça merak edilen ve çok önemli bir yere sahip olan yılın teması, bu yıl bir yarışma düzenlenerek belirlenecek. Kiev’in ev sahipliğini yapacağı yarışma için ülke çapındaki yaratıcı fikirlerin peşine düşen NTU, ülkedeki profesyonel grafik tasarımcıların kapısını tek tek çalıyor.

Yarışmaya katılmanın şartları arasında ise bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nın teması için kullanılacak bir logo, bir slogan ve genel ekran tasarımlarının oluşturulması bulunuyor. Tasarım ve logo ise Ukrayna’nın tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtmak zorunda.

Seçilecek olan konsept tüm organizasyon boyunca sadece yarışma esnasında ve ekranda değil, ayrıca her türlü promosyon ürünü, telefon kabı,tişört,atkı,bardak vb. hediyelik eşya ürünlerinde de kullanılacak.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin 4 Kasım’a kadar tasarımlarını NTU Basın Servisi Müdürlüğü’ne göndermesi gerekiyor.

Ukrayna’nın yarışmayı kazanmasının ardından sosyal medyada pek çok tasarım yapıldı. Genel uzlaşı ise Ukrayna’nın tasarımında geleneksel bir sanat olan  Prymachenko ve Petrikivsky sanatını kullanması yönünde.

 

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*