Son Dakika! “Bir Hacker Grubu, 2012 Eurovision Oylamasını Hackleme Girişiminde Bulundu”

BBC’nin bugünkü haberine göre bazı hacker grupları 2012 Eurovision oylamasını hacklemeye çalıştı. Hackleme girişimi erken farkedildi ve önlendi. 

Dünyanın en büyük internet güvenlik sistemi gruplarından Cloudfare, BBC’ye yaptığı açıklamalarda bir grup hacker’ın sanal ortama verdiği zararları anlattı. Öncelikle Türk escort sitelerinin tehdit altında olduğunu ve Cloudfare’e başvurmasıyla olayların geliştiğini açıklayan Cloudfare’in kurucusu Mr. Prince, 2012 yılında Eurovision oylamasının da hacklenmek üzere olduğunu şöyle anlattı:

2012 yılında Eurovision yarı finali sırasında yarışmanın resmi sitesine yoğun bir saldırı gerçekleşti. EBU yetkilileri o sıralar başka bir güvenlik sistemiyle çalışıyordu ve site yarışma süresince devre dışı bırakıldı. Yetkililer bizimle irtibata geçince siteyi kurtardık. O günden sonra EBU bizimle çalıştı. Bu kez final gecesi oylama sırasında bir saldırı daha gerçekleşti. Bu sefer erken önlem aldık ve işi hallettik. Eğer daha önce Türk sitelere yardım etmeseydik bu saldırının üstesinden gelemezdik.

Mr. Prince, Eurovision’a saldırı yapanların Türk sitelere saldıranlarla aynı grup olduğunu belirtti.

 

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*