X Factor UK’de Wildcard’ın Kazananı Saara Aalto Oldu!

İngiltere’nin X Factor yarışmasında favori gösterilen Saara Aalto, yükseldiği turda önce elendi, sonra wildcardı kazanarak canlı yayın turuna yükseldi. 

Geçtiğimiz ay X Factor UK’de ön eleme turunu başarıyla geçen Saara Aalto, “Six Chair Challenge” turunda önce elendi.

Ön eleme turundan sonra bootcamp sahnesine geçen ve burada “Six Chair Challenge” adı verilen tura katılan Saara Aalto, bu turda Ed Sheeran‘ın “I See Fire” şarkısını seslendirdi.

Yine izleyecileri ve jüri üyelerini etkilemeyi başaran Saara Aalto, kendisine üst tura geçiş biletini verecek olan Sharon Osbourne‘den olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine Saara bir şans daha istedi ve bu kez kendi albümünden Fransızca şarkı seslendirdi. Bu sefer izleyicilerin tepkisiyle karşılaşan Saara Aalto, X Factor’e veda etti.

Daha sonra izleyiciler ve diğer jüriler arasında “wildcard” oylaması yapıldı. Sadece elenen isimlerin yer aldığı oylamanın kazananı Saara Aalto oldu.

Saara Aalto önümüzdeki günlerde canlı yayın turuna katılacak.

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*