San Marino, Serhat’ın Performansı İçin Dava Açmaya Hazırlanıyor!

Avrupa’nın küçük ülkesinde olaylar büyüdü. 

San Marino Televizyonu RTV, Serhat’ın Eurovision performansı sırasında kullanılmak üzere hazırlanan hologramların kullanılmaması üzerine yasal işlem başlatmaya hazırlanıyor.

Her şey geçtiğimiz Mayıs ayında Serhat’ın sahne şovunda kullanılmak üzere hologram fikrinin ortaya atılmasıyla başladı. Hatta bu fikir için Serhat’ın yapım ekibi yüklü bir miktar para yatırdı. Ancak son dakika problemleri nedeniyle hologramların kullanımı rafa kalktı ve bunun yerine şova dansçılar eklendi. Görünen o ki San Marino ekibi bu durumdan hayli rahatsız ve işin peşini kısa vadede bırakacak gibi de görünmüyor.

San Marino Eurovision’dan çekilecek mi?

San Marino ekibi yalnızca bu durumdan rahatsız değil. Geçtiğimiz yıl değişen oylama sistemi de RTV’nin eleştiri odağında. Önceki yıllarda yalnızca jüri oylamasıyla puanlarını ileten ülkenin, halk oylaması için Avrupa’dan 10 ülkenin oylarının ortalaması alınıyor ve puanlar bu yolla belirleniyor. Bu duruma karşılık ise kanal, yeni bir çözüm önerisi üzerinde çalışıyor. Yani henüz son karar verilmiş değil.

Geçtiğimiz yıl San Marino’yu temsil eden Türk sanatçı Serhat, birinci yarı finalde 68 puanla 12. sırada yer almış ve final biletini kaçırmıştı.

 

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*