Jon Ola Sand, Ukrayna’nın Evsahipliği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Eurovision süpervizörü Jon Ola Sand, Ukrayna’nın şuan için Eurovision’a hazır bir arenasının olmadığını belirtti.

2016’da Eurovision’u kazanarak bir sonraki yarışmada evsahipliği hakkına kavuşan Ukrayna’da, Eurovision’u sunacak olan şehir hâlâ belli değil. Dün açıklanması planlanan evsahibi şehrin dördüncü kez ertelenmesi üzerine Eurovision süpervizörü Jon Ola Sand kamera karşısına geçti.

Eurovision için her şey ince elenip sık dokunmalı. Evsahibi şehir hakkında bir iki kez tartışılıp karar verilmesi doğru olmaz. Oturup en ince detayına kadar düşünmeliyiz.” açıklamasını yapan Sand, en önemli şeyin arena olduğunu ancak Ukrayna’da şuan için Eurovision’a hazır bir arena olmadığını belirtti.

Jon Ola Sand, evsahibi şehirde olması gereken özellikleri bir kez daha yeniledi:

Evsahibi olacak şehirin havaalanı uluslararası uçuşlara açık olmalı. Arenası on bin izleyiciyi ağırlayabilmeli. On beş bin basın görevlisine yetecek büyüklükte basın merkezi olmalı. Delegasyonlar ve ziyaretçiler için yeterli tesis olmalı. Konaklama için tüm şehirde farklı fiyat kategorilerinde hoteller bulunmalı.

Öte yandan Ukrayna basınında evsahibi şehrin açıklanma tarihinin Eylül’e sarkabileceği söyleniyor.

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*