Amir: “Sergey Eşcinsel Olmasına Rağmen Arena’da İlgi Görmedi”

Fransa’nın Eurovision temsilcisi Amir, Eurovision serüveni hakkında konuştu.

Bu yıl Eurovision’da Fransa’yı temsil ederek altıncı olan Amir, ParisMatch sitesine verdiği röportajda Eurovision serüveni hakkında konuştu. Jamala ile düet planlayan Amir şöyle konuştu;

Bu yıla kadar Fransa’da Eurovision bitmiş gibiydi. Ama biz Eurovision ruhunu Fransa’da canlandırdığımıza inanıyorum. Bu yüzden sonucumdan memnunum. Eurovision’da göze batacak şekilde politik oylama veya oy çalma olayları görmedik. Ama eşcinseller yarışmanın sonucunu çok fazla belirliyor. Bu yıl eşcinseller yarışmanın Rusya’ya gitmesini istemedi. Sergey Lazarev eşcinsel olmasına rağmen provalar boyunca  performansı diğer şarkılara göre az alkış aldı. Ukrayna hakkında ise şunu söylemek istiyorum. Yarışma öncesi promo turlarında çok ilgi gören bir şarkı değildi. Ama Stockholm’de Jamala ile tanıştım ve herkesten fazla ilgi gördüğünü anladım. Sonuna kadar hak eden bir şarkı kazandı. Final gecesi sonuçlardan önce Jamala bana düet teklifi etti. Şuan albüm çalışmalarıma devam ediyorum ancak daha sonra bunu gerçekleştirebiliriz.

 

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*