Anne Marie David’in Kuzey Kıbrıs Ziyaretine Büyük Tepki!

1973 Eurovision kazananı Anne Marie David’den Kuzey Kıbrıs açıklaması! 

Geçtiğimiz günlerde konser için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden 1973 Eurovision kazananı Anne Marie David büyük tepki gördü. Kuzey Kıbrıs’ta aldığı “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü“nü Facebook üzerinden paylaşan Anne Marie, Yunanlıların tepkisini çekti. “Satılıksın” gibi yorumlar alan Anne Marie David açıklama yapmak zorunda kaldı. Eurovision haber sitelerinden Oikotimes ise haberi “Anne Marie David Para İçin Her Şeyi Yapar” başlığıyla paylaştı. İşte Anne Marie’nin açıklaması:

Burası benim Facebook sayfam ve istediğimi paylaşabilirim. Asla satılmadım, beni tanıyanlar bunu iyi bilir. Politik bir olay için beni neden suçluyorsunuz? Ben sadece şarkı söylüyorum. İnsanlar arasında ayrım yapmıyorum. Çalışmamın sonucu aldığım ödül için de çok mutluyum. Size hatırlatmak istiyorum, Türkiye’deki konserlerimde hiç böyle sorun olmadı. Türkiye’de Ermeni orkestrası ile şarkı söyledim, Yahudi müzisyenler ile sahne aldım. Tek bir kişi bile tepki göstermedi. Hâlâ tepki gösterecek olan varsa sayfamı terk etsin ve unutmayın, sizi asla affetmeyeceğim.

Anne Marie David'in Kuzey Kıbrıs'ta aldığı ödül

Anne Marie David’in Kuzey Kıbrıs’ta aldığı ödül

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*